O nás

V Brně působí:

  • Klub esperantistů Brno, pobočný spolek Českého esperantského svazu.
  • Česká esperantská mládež

Do roku 2015 v Brně působilo Sdružení pro mezinárodní jazyk esperanto, které se 3. února 2016 sloučilo s klubem.

Klub esperantistů Brno, pobočný spolek Českého esperantského svazu

Klub esperantistů Brno, pobočný spolek Českého esperantského svazu

Pobočný spolek

IČ: 64331288

Sídlo: Bosonožská 323/15, Starý Lískovec, 625 00 Brno

Korespondenční adresa

Klub esperantistů Brno, pobočný spolek Českého esperantského svazu, p/a Miroslav Malovec, Bosonožská 15/10, 625 00 Brno, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Klubovna

Klubovna ÚMČ Brno-střed, Starobrněnská 15, Brno

Sdružení pro mezinárodní jazyk esperanto

Sdružení pro mezinárodní jazyk esperanto

Na členských schůzích Sdružení pro mezinárodní jazyk esperanto a Klubu esperantistů Brno byla dne 3. února 2016 schválena fúze sloučením. Nástupnickým spolkem je Klub esperantistů Brno, pobočný spolek českého esperantského svazu. V současné době řešíme zápis této změny do spolkového rejstříku.

Spolek

IČ: 266 25 962

Jsme sdružení příznivců unikátního mezinárodního jazyku esperanto, nejrozšířenějšího z dosud existujících projektů umělého univerzálního dorozumívacího jazykového kódu. Esperanto má tu výhodu, že dva miliony jeho uživatelů jsou rozptýleni fakticky po celém světě a vytváří tak jedinečnou komunitu lidí, které spojuje společný jazyk a kteří si navzájem pomáhají. Tedy, ať přijedete kamkoliv, vždy s někým najdete společnou řeč.

Sídlo

Dřínová 93/18, Lesná, 612 00 Brno

Korespondenční adresa

Sdružení pro mezinárodní jazyk esperanto v Brně, p/a Věra Podhradská, Poříčí 1, 602 00 Brno, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.