Kurz

Kategorie: Uncategorised

Kurz esperanta pro začátečníky

V listopadu 2022 otevřeme kurz esperanta pro začátečníky. Kurz bude probíhat ve středu od 16 hodin na Křenové.

Detailní informace pro Vás připravujeme. Můžete nám na sebe zanechat kontakt a my vám napíšeme, až budeme znát více.

Co mi esperanto přinese?

Nebudeme se vám snažit namluvit, že se s esperantem všude domluvíte. Ani vám nebude tvrdit, angličtina je hrozná. Přesto, že zatím esperantem na světě mluví málo lidí, určitě stojí zato se jej naučit.

Můžete získat přátele z celého světa

Esperantisté jsou vesměs lidé otevření a rádi si povídají s jinými lidmi. Je snazší navázat kontakt s esperantistou na esperantském setkání než s běžným cizincem na dovolené.

Otevře se Vám brána k dalším (hlavně evropským) jazykům

Esperanto je živý evropský jazyk. Díky své jednoduché a pravidelné mluvnici je poměrně snadno naučitelné. Naučíte se tak modelový jazyk, díky tomu bude snazší porozumět systému jiných jazyků, kde je obvykle několik způsobů časování, skloňování a řada výjimek.

Usnadňuje výuku dalších cizích jazyků

Proběhla již řada výzkumů, které prokázaly propeudickou roli esperanta. Žáci, kteří začínali s esperantem, se druhý cizí jazyk učili rychleji, než ti, kteří začínali rovnou s cizím jazykem. Posledním z těchto projektů je Urychlovač mnohojazyčnosti, který byl otestován v Chorvatsku a je podporován EU. Podle této metody se žáci rok učí modelový jazyk (esperanto). Materiály jsou pro učitele připraveny tak, aby mohli učit i bez znalosti esperanta. Samozřejmě je lepší, když učitel učí něco, co sám umí, a není lekci před žáky. 

Funguje jako prevence proti ztrátě paměti

Český psychiatr Max Kašparů doporučuje esperanto jako jeden ze způsobů prevence Alzheimerovy choroby. U osob, které jsou bilingivní, nastupuje demence průměrně o pět let později, než u osob, které hovoří pouze jedním jazykem. 

 

Zahájení

Středa 16. listopadu 2022 v 16.00, délka lekce 90 minut. Kurz potrvá do začátku března 2023.

Cena

1050 Kč, pro studenty 750 Kč.  V ceně kurzovného bude učebnice Esperanto od A do Z.

 

Prohlášení o ochraně osobních údajů

Zpracovatelem osobních údajů je Klub esperantistů Brno. Osobní údaje (v rozsahu jméno a e-mail) slouží pouze za účelem informovaní o kurzu. Údaje budou uchovány pouze na dobu nezbytně nutnou, tady do konce roku 2022 a nebudou žádné další straně. Údaje jsou zpracovávány pomocí Google Forms.